Większość seriali dostępnych w katalogu Apple TV+ produkowana jest na zlecenie Apple przez zewnętrzne wytwórnie. W 2019 roku firma ta założyła jednak również własną wytwórnię - Apple Studios - która miała zająć się tworzeniem treści na potrzeby wspomnianej usługi. Niedawno ujawniono nowe informacje na temat jej pierwszego projektu - serialu wojennego „Masters of Air".

„Masters of Air" ma być duchowym spadkobiercą popularnego swego czasu serialu „Kompania braci", nie stanowiącym wprawdzie jego bezpośredniej kontynuacji, ale nawiązującym do niego tematyką, klimatem i tłem historycznym. W projekt zaangażowani są jego producenci, Steven Spielberg i Tom Hanks, oraz jeden ze scenarzystów - John Orloff. Fabuła „Masters of Air" będzie bazować na książce Donalda L. Millera o tym samym tytule, opowiadającej o załogach amerykańskich bombowców walczących podczas drugiej wojny światowej.

Jak donosi Deadline, do projektu dołączyli niedawno aktorzy Austin Butler (m.in „Pewnego razu... w Hollywood" i „Truposze nie umierają") oraz Callum Turner (m.in. „Wojna i pokój" i „Sala strachu"), którzy wcielą się w role majora Gale'a Clevena i majora Johna Egana. Ujawniono też, że serial będzie składać się z dziesięciu odcinków, a jego budżet przekroczy 200 milionów dolarów.

„Masters of Air" był pierwszym serialem, w którego produkcję zaangażowało się bezpośrednio Apple Studios, jednak od czasu jego pierwszej zapowiedzi wytwórnia założona przez Apple zaczęła już także prace nad kilkoma innymi projektami. Znajdziemy wśród nich między innymi film „Killers of the Flower Moon" reżyserowany przez Martina Scorsese, serial kryminalny „The Last Days Of Ptolemy Grey" z Samuelem L. Jacksonem oraz dramat science fiction „Swan Song".

Źródło: Deadline