Bill Gates, współzałożyciel i były prezes firmy Microsoft, wziął niedawno udział w swojej pierwszej wirtualnej konferencji za pośrednictwem aplikacji Clubhouse. Jedno z zadanych mu pytań dotyczyło jego preferencji odnośnie smartfonów i mobilnych systemów operacyjnych.

Gates przyznał, że chociaż co jakiś czas testuje nowe iPhone'y, bo lubi być na bieżąco z nowościami, a smartfony firmy Apple cieszą się dużą popularnością wśród jego znajomych, to jednak osobiście na co dzień używa smartfonów z Androidem. Przypomniał on, że Microsoft współpracuje z wieloma producentami urządzeń z tym systemem, którzy fabrycznie instalują w nich oprogramowanie tej firmy i zapewniają lepszą integrację z jej usługami, co jest dla niego wygodne. Jego zdaniem system ten jest też bardziej elastyczny pod względem możliwości współpracy z oprogramowaniem firm trzecich. Po za tym po prostu zdążył się już do niego przyzwyczaić.

W trakcie konferencji padło też pytanie o Steve'a Jobsa, który gdyby żył skończyłby w tym tygodniu 66 lat. Gates przyznał, że jego relacje ze współzałożycielem i byłym prezesem Apple były dość trudne. Dodał jednak, że Jobs był bez wątpienia bardzo unikatową postacią.

Źródło: MacRumors