Warhammer to popularna seria gier obejmująca m.in. „papierowe" systemy RPG, figurkowe gry bitewne oraz różnego rodzaju gry komputerowe. W ubiegłym roku studio Virtual Realms ogłosiło, iż pracuje nad nowym MMORPG na urządzenia mobilne osadzonym w tym uniwersum. Od wczoraj tytuł ten jest już dostępny w App Store.

Warhammer: Odyssey to sieciowa gra MMORPG rozgrywająca się w tzw. Starym Świecie - jednej z najpopularniejszych krain świata Warhammera, wzorowanej na średniowiecznej Europie. Gracze wcielają się tu w bohaterów walczących z siłami chaosu. Tworząc własną postać możemy obecnie wybierać spomiędzy trzech ras (ludzi, krasnoludów i elfów) z których każda ma do wyboru jedną z dwóch profesji (ludzie - kapłan lub łowca czarownic, krasnoludy - wojownik lub inżynier, elfy - mag lub łucznik). Każda klasa może też z czasem wybrać jedną z dwóch specjalizacji, oferujących różne zestawy specjalnych umiejętności.

Należy zaznaczyć, że chociaż gra Warhammer: Odyssey jest już dostępna w App Store, to jednak nie jest to jeszcze jej skończona, finalna wersja, a raczej coś w stylu otwartych testów beta lub wczesnego dostępu (twórcy określają to jako „globalny soft-launch"). W praktyce oznacza to, że w grze nie znajdziemy jeszcze całej zaplanowanej zawartości (choć twórcy zapewniają, że będą dodawać kolejne elementy na bieżąco najszybciej jak się da) i może ona zawierać jeszcze pewne błędy i niedoróbki.

Gra Warhammer: Odyssey jest dostępna do pobrania z App Store za darmo. Jest to tytuł typu freemium, oferujący opcjonalne mikropłatności.

Pobierz z App Store