Gra Warhammer 40,000: Mechanicus w wersji dla komputerów z systemami macOS, Windows i Linux miała swoją premierę pod koniec 2018 roku. Tytuł ten został całkiem dobrze przyjęty zarówno przez graczy jak i recenzentów. Już w kwietniu doczeka się on również wersji dla systemu iPadOS.

Warhammer 40,000: Mechanicus to turowa gra strategiczna rozgrywająca się w uniwersum znanym z popularnej bitewnej gry figurkowej Warhammer 40K. Wcielamy się w niej w dowódcę specjalnego oddziału bojowych mnichów z zakonu Adeptus Mechanicus, wysłanego w celu zbadania planety Silva Tenebris, na której odkryto ruiny starożytnej cywilizacji Necronów. Rozgrywka opiera się tu głównie na eksploracji kolejnych pomieszczeń i walce z napotykanymi tam przeciwnikami. Pomiędzy starciami możemy też modyfikować wyposażenie i umiejętności poszczególnych członków oddziału, co pozwala dostosować ich do preferowanego przez nas stylu gry. Za fabułę odpowiada Ben Counter - autor wielu książek osadzonych w uniwersum Warhammera 40K.

Warhammer 40,000: Mechanicus w wersji dla iPadOS ma pojawić się w App Store 22 kwietnia. Będzie to gra typu premium, bez żadnych reklam i mikropłatności, kosztująca 54,99 zł. Oprócz podstawowej wersji gry znajdziemy w niej też całą zawartość rozszerzenia Heretek. Jak na razie nic nie wskazuje na to, by tytuł ten miał trafić również na iOS. Wersja dla macOS dostępna jest do nabycia m.in. w sklepie Steam, gdzie kosztuje obecnie 107,99 zł.

Źródło: TouchArcade