W kwietniu 2019 roku Apple zamówiło serial na podstawie powieści „Historia Lisey" Stephena Kinga. Wczoraj ujawniono nowe informacje na jego temat, w tym przybliżoną datę premiery.

„Historia Lisey" opowiada o wdowie po znanym pisarzu, która przez ponad dwie dekady małżeństwa dzieliła z nim pewien mroczny sekret. Dwa lata po jego śmierci zostaje zmuszona do stawienia czoła demonom przeszłości, gdy zapiski pozostawione przez jej męża stają się obiektem zainteresowania niebezpiecznego szaleńca. W rolę Lisey wcieli się Julianne Moore, znana m.in. z filmów „Godziny", „Motyl Still Alice", „Carrie" i „Igrzyska Śmierci", zaś jej męża zagra Clive Owen, znany m.in. z filmów „Ludzkie dzieci", „Bliżej" i „Plan doskonały".

Autorem scenariuszy do wszystkich ośmiu odcinków serialu jest sam Stephen King, zaś reżyserią zajął się Pablo Larraín (m.in. „El Club", „Jackie" i „Nie"). W produkcję jest też zaangażowany J.J. Abrams - twórca seriali „Lost - zagubieni" i „Fringe - na granicy światów" oraz najnowszych odsłon serii „Gwiezdne Wojny". Premierę serialu „Lisey's Story" zaplanowano na lato 2021 roku.

Źródło: Apple