Redaktorzy koreańskiego portalu Economic Daily News, którzy powołują się na swoje źródła twierdzą, że najbliższa konferencja Apple odbędzie się we wtorek 16 marca.

W trakcie wirtualnego wydarzenia amerykański producent ma zaprezentować nowe iPady oraz lokalizator AirTag. Wśród tabletów powinniśmy zobaczyć nową serię Pro, która nie będzie znacząco różniła się wizualnie od poprzednich generacji. Spodziewanymi zmianami są ekrany mini-LED oraz nowe procesory.

Dodatkowo firma ma zaprezentować iPada Mini. Największą zmianą w tym modelu ma być zwiększenie obszaru roboczego z 7,9" na 8,4". Ma to być możliwe dzięki cieńszym bocznym ramkom. Tablet ma być dalej wyposażony w czytnik linii papilarnych Touch ID znajdujący się w przycisku Home w dolnej ramce oraz złącze Lightning.

Apple chce zaprezentować również lokalizator AirTag. Będzie on wyposażony w czip U1 - tak samo jak nowe iPhone'y - dzięki czemu będzie kompatybilny z technologią UWB (Ultra Wideband). Umożliwia ona bardzo precyzyjne lokalizowanie produktów do 10 metrów przy bardzo niskim zużyciu energii. W związku z czym idealnie się ona do niego nadaje.

Źródło: CultOfMac