Apple eksperymentuje ostatnio z różnymi mniej typowymi formami promowania swoich autorskich produkcji z katalogu Apple TV+. Najnowszym przykładem tych działań jest aplikacja Time Capsule, skierowana do fanów serialu „For All Mankind".

For All Mankind - Time Capsule to aplikacja wykorzystująca rzeczywistość rozszerzoną do pokazywania użytkownikom różnych przedmiotów należących do bohaterów serialu, takich jak zdjęcia, projektor ze slajdami, kasety magnetofonowe, listy czy nawet komputer Apple II. Oglądając wirtualne obiekty i wchodząc z nimi w interakcje możemy odkryć, co działo się z poszczególnymi postaciami pomiędzy pierwszym a drugim sezonem (które fabularnie dzieli od siebie całe dziesięć lat).

Niestety, w chwili, gdy piszę te słowa, aplikacja For All Mankind - Time Capsule nie została jeszcze udostępniona w polskim App Store (wygląda zresztą na to, że chwilowo jest dostępna wyłącznie w Stanach Zjednoczonych). Prawdopodobnie jednak zostanie ona niedługo udostępniona przez Apple we wszystkich krajach, w których dostępne jest Apple TV+.

Źródło: Apple