Trzy lata temu firmy Slightly Mad Studios i Gamevil ogłosiły, iż pracują wspólnie nad mobilnym spin-offem popularnej gry wyścigowej Project CARS, znanej między innymi z konsol i komputerów PC. Teraz zapowiedziano, iż premiera tego tytułu odbędzie się już w przyszłym miesiącu.

Niestety, Project CARS GO będzie dość znacznie różnić się od swojego pierwowzoru. Podczas gdy oryginalne Project CARS stawiało na realistyczny model jazdy (z opcjonalnymi ułatwieniami pozwalającymi dostosować go do umiejętności i preferencji użytkownika), wersja przeznaczona na urządzenia mobilne ma być uproszczoną do granic możliwości zręcznościówką, w której samochód będzie sam skręcał, a rola gracza sprowadzi się do wciskania w odpowiednich momentach gazu i hamulca. Nie będzie to zresztą pierwsza popularna marka gier wyścigowych, która wprowadziła tak daleko idące uproszczenia w wersji dla iOS. Wcześniej na podobny pomysł zdecydowali się również twórcy gry Forza Street.

Premierę gry Project CARS GO zaplanowano na 23 marca. Będzie to tytuł typu freemium, dostępny do pobrania za darmo lecz oferujący opcjonalne mikropłatności.