Według najnowszego raportu opublikowanego przez analityków firmy Canalys, w ubiegłym roku firma Apple sprzedała 22,6 miliona sztuk komputerów w 2020 roku, co stanowi wzrost o 16% w stosunku roku poprzedniego.

W raporcie przeczytać można, że w ostatnim kwartale ubiegłego roku globalna sprzedaż komputerów znacznie wzrosła. W okresie od początku października do końca grudnia sprzedano ponad 90 milionów komputerów, aż o 25% więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Warto też dodać, że sprzedaż rosła nieprzerwanie od drugiego kwartału 2020 roku.

Mac

W całym poprzednim roku sprzedano aż 297 milionów komputerów, co jest najwyższym wynikiem od 2014 roku. Szczególną popularnością cieszyły się notebooki oraz mobilne stacje robocze.

Apple uplasowało się na czwartym miejscu listy firm, które sprzedały najwięcej komputerów. Pierwsze trzy miejsca zajęły firmy Lenovo, HP i Dell, które sprzedały odpowiednio 72,6; 67,6 i 50,2 miliona sztuk.

Mac

Analitycy przewidują, że bieżący rok przyniesie wiele nowości na rynku komputerów. Producenci postawią na innowacje w zakresie produkcji procesorów, ale ważny będzie także rozwój systemów operacyjnych. W pierwszej połowie roku klienci doświadczą ograniczonej podaży.

Źródło: MacRumors za Canalys