Magic: The Gathering Arena to najnowsze cyfrowe wcielenie jednej z najpopularniejszych kolekcjonerskich gier karcianych - Magic: The Gathering. Na chwilę obecną tytuł ten dostępny jest na platformach macOS i Windows. Dziś zapowiedziano jednak, że jeszcze w tym roku doczeka się ona wersji dla systemów iOS i Android.

Magic: The Gathering to kolekcjonerska gra karciana, w której gracze wcielają się w walczących ze sobą magów. Do rozgrywki używane są karty reprezentujące różne zaklęcia, uroki, przyzywane kreatury i artefakty, z których gracze samodzielnie budują własne talie, wybierając w ten sposób swoją strategię gry. Magic: The Gathering Arena stanowi dość wierną cyfrową adaptację, odwzorowującą wszystkie zasady „papierowego" pierwowzoru (które, jak na standardy cyfrowych karcianek, są bardzo złożone i rozbudowane), lecz oferującą znacznie mniejszy wybór kart (w grze znajdziemy tylko kilkanaście z ponad setki wydanych dotąd dodatków, chociaż karty z nowych zestawów są dodawane do niej na bieżąco, a twórcy stopniowo wrzucają też wybrane karty ze starszych rozszerzeń).

28 stycznia rozpoczną się otwarte testy beta wersji dla systemu Android. Wersja dla iOS ma się pojawić jeszcze w tym roku, jednak jak na razie nie ujawniono jej dokładnej daty premiery. Nie wiadomo też, czy również poprzedzą ją otwarte testy beta. Gra Magic: The Gathering Arena będzie tytułem typu freemium, dostępnym do pobrania za darmo, lecz oferującym opcjonalne mikropłatności.

Źródło: Wizards of the Coast