W niemieckim serwisie iPhone-Ticker opublikowano informacje na temat problemów z najnowszymi modelami zegarków Apple Watch. Według tych doniesień modele Series 6 oraz SE podają nieprawidłowe odczyty dotyczące wysokości. Dzieje się to jednak tylko w nietypowych warunkach pogodowych.

Wspomniane modele zegarków wyposażone są w wysokościomierz, na bieżąco monitorujący wysokość, na której znajduje się użytkownik wraz ze swoim smartwatchem. Firma Apple twierdzi, że wspomniany wysokościomierz korzysta z danych GPS oraz pobliskich sieci Wi-Fi w celu wykrycia nawet najmniejszych zmian wysokości.

Jak się jednak okazuje, wielu użytkowników zegarków Apple Watch zgłaszają błędne odczyty wysokości. Niektórzy twierdzą, że odczyty obarczone są błędami o wartości 200 - 300 metrów większych niż w rzeczywistości. Dotyczy to użytkowników korzystających z zegarków na terenie Niemiec. Warto dodać, że te same urządzenia wcześniej poprawnie wskazywały wysokość. Zauważono, że nieprawidłowe odczyty pojawiają się wtedy gdy ciśnienie powietrza jest niskie.

Problem prawdopodobnie dotyczy braku kalibracji i dostosowania się narzędzia pomiarowego do panujących warunków atmosferycznych. Apple nie pozwala na ręczną kalibrację wysokościomierza. Nie wiadomo jak często odbywa się taka kalibracja.

Warto dodać, że użytkownicy, których zegarki wyświetlają błędne odczyty nie będą mieć problemu z mierzeniem wysokości podczas treningu, ponieważ Apple Watch rejestruje wysokość względem punktu początkowego.

Źródło: MacRumors za iPhoneTicker