W ciągu ostatnich dni wiele pisze się w sieci o podejściu Apple do przedstawionej wraz z iPhonem 4 nowej funkcji – FaceTime. Nie da się ukryć, że firma Steve’a Jobs’a promuje swoje nowe produkty właśnie za pośrednictwem tej usługi.

Nowy smartphone od Apple nie tylko posiada niesamowity wyświetlacz jakim jest Retina Display ale również dwie kamery, które wykorzystywane są przede wszystkim do prowadzenia rozmów wideo pomiędzy dwoma iPhonami 4 lub też od niedawna między iPhonem 4 a iPodem touch 4gen. To właśnie ta funkcja jest "kluczem" reklam dotyczących telefonu od "jabłuszka".

W sieci pojawiła się niepotwierdzona informacja, jakoby Apple miało w planach wprowadzenie FaceTime do systemu Mac OS X jak również Windows. W pierwszym przypadku miałoby to miejsce poprzez zintegrowanie powyższej usługi ze znanym nam dobrze iChatem. Jak mogłoby to wyglądać w przypadku Windowsa? Tego nie wiadomo.

Apple stopniowo wprowadza na rynek coraz więcej swoich dotykowych urządzeń wyposażonych w kamerę oraz funkcję FaceTime. Serwis AppleInsider twierdzi, że dotarł do osób zbliżonych do firmy, twierdzących, że Apple wprowadzi niedługo na rynek oczekiwanego od dawna nowego iPada, również wyposażonego w możliwość prowadzenia wideorozmów. Ma się on podobno znajdować już w fazie badań a wersja finalna ma ukazać nie później niż w pierwszym kwartale przyszłego roku. iPad, podobnie jak iPhone'y i iPody, również miałby być odświeżany w cyklu rocznym.

Czy tak się naprawdę stanie, nie wiadomo. Czy sądzicie, że FaceTime na Mac OS X i Windows miałby szansę w starciu choćby z popularnym programem Skype?

Źródło: AppleInsider.com