Niektórzy producenci akcesoriów wśród użytkowników mają opinię niemal kultowych. Szczególnie jest to często spotykane u użytkowników sprzętów Apple. Jedną z takich firm jest amerykański TwelveSouth, który w swojej ofercie ma produkty zaprojektowane głównie dla urządzeń z nadgryzionym jabłkiem. Niedawno zaprezentowała ona zupełnie nowe akcesorium.

Mowa o podstawce Curve Riser przeznaczonej między innymi dla iMaca, iMaca Pro lub zewnętrznego monitora. Jej konstrukcja jest bardzo minimalistyczna i elegancka. Została ona wykonana ze stali z zachowaniem dbałości o jak najmniejsze detale - tak jak na produkty tej firmy przystało. Pod dolną częścią akcesorium zastosowano gumy, które chronią biurko przed potencjalnym zarysowaniem oraz zapobiegają przypadkowym przesunięciom. Dzięki zaokrągleniom oraz czarnemu, matowemu kolorowi idealnie pasuje do podstawki Curve przeznaczonej dla MacBooków.

Curve Riser podnosi monitor o około 10,6 centymetra, dzięki czemu zwiększa ergonomię oraz komfort korzystania z ekranu - sytuacja oczywiście zależy również od urządzenia, z którego korzystamy oraz od wysokości krzesła oraz biurka. W moim przypadku zewnętrzny monitor był umiejscowiony niemal idealnie na wysokości oczu. W przypadku komputera iMac musiałem minimalnie obniżyć biurko.

Powierzchnia, na której stawia się iMaca, cechuje się następującymi wymiarami - 25,5 cm x 24,5 cm. Warto dodać, że według firmy podstawka została przetestowana ze wszystkimi dostępnymi komputerami iMac, monitorami LG z serii UltraFine oraz ekranem Apple Pro Display XDR z podstawką Pro Stand. Producent przygotował również specjalną półeczkę umożliwiającą umiejscowienie różnego rodzaju akcesoriów, od słuchawek, dysków, stacji dokującej aż po Maka Mini. Wymiary tej przegrody to 4,45 cm x 25,5 cm x 24,5 cm. Jest ona bardzo pojemna, dzięki czemu można schować tam kilka rzeczy. Warto wspomnieć również o specjalnych otworach, które zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza. Jest to niezwykle przydatne, gdy włożymy tam na przykład komputer Apple lub inne urządzenie elektryczne.

Pomiędzy półką a blatem dostępna jest pewna przestrzeń, którą można wykorzystać na przykład na ładowarkę indukcyjną. Należy pamiętać, że obszar ten jest trochę ograniczony przez nóżki konstrukcji. Waga całego akcesorium to 0,65 kilograma.

W ofercie firmy dostępna jest również wspomniana wyżej podstawka Curve przeznaczona dla MacBooków. Potencjalni klienci mogą wybrać jedną z dwóch wersji kolorystycznych - białą lub czarną. Obie są matowe. Omawiana konstrukcja została wykonana z jednego kawałka wysokiej jakości stali, dzięki czemu jest ona bardzo stabilna oraz wytrzymała. „Widełki”, na których kładzie się MacBooka, zostały pokryte warstwą szarego silikonu z małymi wypustkami, który zapobiega zarysowaniu obudowy komputera oraz jednocześnie uniemożliwia jego przesuwanie. Natomiast na spodzie podstawki zastosowano gumy, które tak jak w przypadku Curve Riser, zabezpieczają biurko oraz gwarantują stabilną pracę.

Głównym zadaniem podstawki jest podniesienie ekranu MacBooka na odpowiednią wysokość, pozwalającą na komfortową pracę. Ekran skierowany jest w stronę użytkownika na wysokości oczu, dzięki czemu nie trzeba schylać głowy, żeby dostrzec jego zawartość. W przypadku pracy z monitorem zewnętrznym, oba wyświetlacze - wbudowany oraz zewnętrzny - są na tym samym poziomie, co również niebywale wpływa na komfort pracy oraz na nasze zdrowie. Dodatkowym atutem tego akcesorium jest zapewnienie odpowiedniego chłodzenia komputera poprzez swobodny przepływ powietrza.

Curve Riser został wyceniony na 79,99 dolarów amerykańskich. W przypadku podstawki przeznaczonej dla MacBooka jej koszt to 59,99 dolarów. Oba akcesoria idealnie sprawdzą się zarówno w warunkach biurowych, jak i w pracy w domu. Dzięki odpowiedniemu zaprojektowaniu cechują się one dobrym wyglądem oraz zwiększają przestrzeń dostępną na biurku. Dodatkowo zapewniają one wysoką ergonomię, która ma wpływ na komfort pracy, często zmniejszając zmęczenie, co przekłada się również na nasze samopoczucie oraz zdrowie.

Artykuł ukazał się pierwotnie w MyApple Magazynie nr 10/2020

Pobierz MyApple Magazyn nr 10/2020