Czas na kolejną wyprawę w krainę świetnych brzmień czyli do Skandynawii. Produkty szwedzkiej marki Audio Pro opisywałem już na łamach MyApple, czas na kolejny - głośnik bezprzewodowy Audio Pro Addon T3+.

To co na zewnątrz

Skandynawowie słyną ze swojego minimalizmu, czego dobrym przykładem są proste w formie, ale jakże piękne przez to głośniki bezprzewodowe Audio Pro z serii Addon. Na łamach MyApple opisywałem już model Addon T5. T3+ wizualnie jest niemal identyczny. Ma też podobne wymiary: 115 x 215 x 135 mm. Jak zatem wygląda? Urządzenie ma styl vintage. Prosta skrzynka z frontem pozbawionym maskownicy na którym umieszczono trzy głośniki. Na górze znalazł się aluminiowy panel z przyciskami sterującymi i wskaźnikiem naładowania baterii oraz skórzana rączka. Wspomnieć jeszcze wypada, że głośnik Addon T3+ dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i szarej.

Z tyłu znajdziemy gniazdo zasilania, gniazdo aux i gniazdo USB-A do ładowania smartfonów. Na dolnej powierzchni znalazło się gniazdo wymiennych akumulatorów. Audio Pro Addon T3+ to głośnik przenośny z prawdziwego zdarzenia - można go przenosić i ładować. A co nie mniej ważne, producent umożliwia prostą wymianę akumulatorów.

Bateria

Bateria według deklaracji producenta wystarcza na 30 godzin pracy przy poziomie głośności ustawionym na 50% oraz na 12 godzin przy poziomie głośności ustawionym na maksa (100%). Szwedzi nie rzucają słów na wiatr. Faktycznie głośnik pracował na jednym ładowaniu w przybliżeniu te deklarowane 30 godzin.

Obsługa

Podobnie jak w opisywanym w ubiegłym roku głośniku Addon T5, także obsługa modelu Addon T5 jest banalnie prosta. Parowanie z iPhone'em, iPadem czy komputerem Mac trwa krótką chwilę. Wystarczy uruchomić głośnik i przycisnąć przycisk Pair. Do przełączania się pomiędzy źródłami (bluetooth i aux) służą przyciski na górnym panelu.

Brzmienie

W środku znalazł się wzmacniacz cyfrowy klasy D o mocy 2 x 5 W dla dwóch 19-milimetrowych głośników wysokotonowych i 15 W dla 89-milimetrowego głośnika niskotonowego o długim skoku.

Audio Pro Addon T3+ jak na swoją wielkość potrafi grać głośno z powodzeniem nada się więc do wypełnienia dźwiękiem średniej wielkości salonu. Sama jego charakterystyka jest bardzo zbliżona do opisywanego rok temu modelu T5 ale i większego głośnika Audio Pro D-1. Dźwięk jest więc dynamiczny i ciepły zarazem. Basy są wyraźnie zaznaczone i dynamiczne a średnie częstotliwości mięsiste. Powtórzę więc to, co pisałem przy okazji recenzji wspomnianych już modeli Addon T5 i D1: świetnie brzmią na nim gitary, wokale bas i perkusja. Mam wrażenie, że w Audio Pro pracują nie tylko inżynierowie dźwięku ale i sami muzycy, gitarzyści, perkusiści, gitarzyści basowi itp., którzy wiedzą, jak brzmi wzmacniacz gitarowy czy basowy albo żywa perkusja. Dzięki temu sprawdza się on właściwie w każdym gatunku muzycznym, a skrzydła rozwija tam, gdzie słychać gitary, bas i perkusję, zarówno te akustyczne jak i te podłączone do amplifikacji.

Podsumowanie

Ekipa Audio Pro jest konsekwentna. Żadnych kompromisów. Sprzęt ma zapewniać możliwie najlepsze brzmienie, świetnie wyglądać i przy tym kosztować stosunkowo niewiele. I tak właśnie jest. Niecałe 800 zł za przenośny głośnik Bluetooth, na którym instrumenty brzmią jak powinny, to naprawdę niewielka cena.

Głośnik Audio Pro Addon T3+ dostępny jest w sieci salonów Top Hi-Fi & Video Design w promocyjnej cenie 777 zł.

Grafiki: Audio Pro