W czerwcu Apple ogłosiło nawiązanie współpracy z izraelską wytwórnią Dori Media, która miała wyprodukować serial „Losing Alice" na potrzeby Apple TV+. Teraz ogłoszono, iż tytuł ten pojawi się w katalogu wspomnianej usługi na początku przyszłego roku.

„Losing Alice" ma być thrillerem psychologicznym utrzymanym w stylistyce neo-noir. Jego główną bohaterką będzie Alice - 48-letnia reżyserka filmowa zmagająca się z kryzysem w swojej karierze. Sytuacja zmienia się, gdy przypadkiem poznaje ona 24-letnią scenarzystkę Sophie. Znajomość z młodą femme fatale szybko staje się obsesją Alice, skłaniającą ją do złamania własnych moralnych zasad w pogoni za władzą i sukcesem.

W główne role w serialu wcielą się Ayelet Zurer (znana m.in. z filmów „Człowiek ze stali", „Anioły i demony" i „Monachium") oraz Lihi Kornowski (m.in. „Włamywaczka" i „Podwójna gra"). Za scenariusz i reżyserię odpowiada zaś Sigal Avin (m.in. „Lista ex" i „Irreversible").

Serial „Losing Alice" pojawi się w katalogu usługi Apple TV+ już 22 stycznia 2021 roku. Nie wiadomo, czy Apple udostępni od razu wszystkie osiem odcinków, czy też będzie je publikować w pewnych odstępach.

Źródło: Apple