W ciągu ostatnich dni w Sieci pojawiło się kilka informacji na temat problemów związanych z działaniem najnowszych modeli iPhone’ów. Problemy dotyczą działania systemowej aplikacji Wiadomości, czułości ekranu dotykowego iPhone’a 12 mini oraz działania aparatów słuchowych, które łączą się z nowymi smartfonami.

Użytkownicy nowych smartfonów marki Apple skarżą się na nieprawidłowe działanie aplikacji Wiadomości. Twierdzą, że nie widzą oni wiadomości, które przesyłają do nich znajomi. Brakuje także niektórych wiadomości tekstowych w czatach grupowych. Co więcej, nie zawsze pojawiają się powiadomienia dotyczące otrzymanych wiadomości.

Nie wiadomo czy problem dotyczy tylko nowych modeli iPhone’ów czy jest raczej związany z błędami w systemie w wersjach 14.1 i 14.2, ale większość skarg zgłoszonych zostało przez właścicieli ‌iPhone’ów serii 12‌.

W przypadku modelu mini problem dotyczy braku reakcji na wykonywane gesty. Urządzenie nie reaguje na przesunięcie palcem w górę od dołu ekranu w celu jego odblokowania. Problemy pojawiają się także przy próbach uruchomienia latarki lub aparatu z poziomu zablokowanego ekranu. Po odblokowaniu urządzenia problemy znikają. Co ciekawe, problem nie występuje gdy iPhone podłączony jest do ładowania lub nie znajduje się w etui.

Ostatni z raportowanych problemów dotyczy działania aparatów słuchowych. W dokumencie wsparcia technicznego, firma Apple przyznała, że ​​użytkownicy mogą mieć problemy z jakością dźwięku w przypadku korzystania z niektórych modeli aparatów słuchowych. Problem ma zostać rozwiązany w kolejnych aktualizacjach systemu operacyjnego.

Dajcie znać w komentarzach czy któryś z wyżej wymienionych problemów dotyczy Waszych egzemplarzy.

Źródło: MacRumors: 1, 2, 3