Według najnowszego raportu analityka Ming-Chi Kuo, w pierwszym kwartale kolejnego roku firma Apple zaprezentuje co najmniej model iPada wyposażony w wyświetlacz mini-LED oraz słuchawki AirPods trzeciej generacji.

Już ponad pół roku temu pojawiła się informacja o tym, że do końca przyszłego roku Apple planuje wypuścić na rynek sześć urządzeń wyposażonych w ekrany wykonane w technologii mini-LED. Będą to między innymi trzy modele iPadów - mini, Pro i model „budżetowy”, 27-calowy Mac Pro oraz dwa modele MacBooków Pro z ekranami o przekątnej 14 i 16 cali.

W raporcie przeczytać można także, że w przyszłym roku dużą rolę w łańcuchu dostaw Apple odegra firma Career Technology, która produkuje płytki wykonane z polimerów ciekłokrystalicznych. Tego typu układy charakteryzują się tym, że są elastyczne. Mogą być one wykorzystane na przykład do produkcji składanych modeli iPhone’ów. Warto przypomnieć, że w serwisie The Verifier pojawiły się doniesienia, że takie urządzenie może trafić do sprzedaży w 2022 roku.

W przypadku słuchawek AirPods, Kuo potwierdza informacje, które już od dłuższego czasu krążą w Sieci. AirPody trzeciej generacji charakteryzować się mają konstrukcją znaną z obecnego modelu Pro. Co więcej, mają zostać wyposażone w ten sam czip. Ze względu na niską cenę, słuchawki mają być pozbawione funkcji aktywnej redukcji szumów.

Źródło: MacRumors