W serwisie The Independent pojawił się wywiad z członkami kadry zarządzającej firmą Apple. Craig Federighi, Greg Joswiak i John Ternus zapytani zostali między innymi o nowe modele komputerów Mac i procesora M1.

Federighi powiedział kilka zdań na temat wydajności procesora M1, który zaprojektowany został przez firmę Apple. Stwierdził on, że inżynierowie nie do końca zapanowali nad ich projektowaniem i pod względem wydajności są one lepsze niż oczekiwano. Wszyscy zaskoczeni byli także żywotnością baterii. Warto przypomnieć, że bateria MacBooka Air wystarcza na 18 godzin pracy, a w przypadku modelu Pro jest to aż 20 godzin.

Ternus dodał, że już podczas procesu rozwoju okazało się, że czip przerasta oczekiwania. Inżynierowie byli nim tak podekscytowani, że starali się wyciągnąć z niego nas najwięcej.

Joswiak wspomniał o nazewnictwie procesorów Apple. Oznaczenie „A”, w przypadku procesorów przeznaczonych dla urządzeń pochodzi od nazwy firmy Apple. Nie trudno domyślić się, że „M” pochodzi od słowa Mac, a oznaczenie serii „H”, pochodzi od słowa headphones (słuchawki).

Co ważne, Federighi powiedział, że głównym czynnikiem, który odróżnia trzy nowe modele komputerów jest sposób ich chłodzenia. Air wykorzystuje chłodzenie pasywne, a Pro i mini wyposażone są w aktywny system chłodzenia, zapewniający większą wydajność.

Warto też wspomnieć o tym, że Apple zamierza wyposażyć całą linię komputerów w procesory serii M w ciągu dwóch najbliższych lat. Dodano też, że komputery Mac z procesorami marki Intel obsługują najnowszy system Big Sur i firma będzie się nimi interesować jeszcze przez wiele lat.

Dzięki macOS Big Sur Apple łączy w pewnym stopniu systemy iOS i macOS, umożliwiając instalowanie aplikacji przeznaczonych dla systemów mobilnych na komputerach z procesorami Apple Silicon. Mimo tego, podczas wywiadu podkreślano, że Apple nie planuje wprowadzać do oferty Maca z dotykowym ekranem, więc połączenie iPada z Makiem nie wchodzi w grę.

Warto zapoznać się z artykułem opublikowanym w serwisie The Independent.

Źródło: MacRumors za The Independent