Według Jona Prossera prezentacja Maców wyposażonych w procesory Apple Silicon odbędzie się we wtorek, 17 listopada, ale oficjalna data nie została jeszcze ogłoszona. Można jednak wnioskować, że wydarzenie zbliża się wielkimi krokami, ponieważ Apple wysyła do deweloperów zaproszenia na warsztaty w zakresie programowania dla komputerów z procesorami Apple Silicon.

Uczestnicy programu o nazwie Universal Quick Start, którego celem jest zapoznanie twórców oprogramowania z możliwościami dotyczącymi tworzenia aplikacji dla nowej platformy otrzymali ostatnio takie właśnie zaproszenie.

Apple Silicon

Warto przypomnieć, że Apple udostępniło programistom Maca mini z procesorem A12Z, w celu zapoznania się z platformą. Warto przy okazji dodać, że według rekordów w bazie Geekbench, komputer ten osiągnął 811 i 2781 punktów, odpowiednio w testach jedno i wielowątkowych. Dla porównania, iPad Pro z tym samym układem osiąga 1118 i 4625 punktów.

Spotkania z deweloperami planowane są na 4 i 5 listopada. Będą oni mieli możliwość przeprowadzenia indywidualnych konsultacji z inżynierami firmy Apple.

Źródło: MacRumors