Gra Bloodstained: Ritual of the Night miała swoją premierę w czerwcu 2019 roku. Obecnie jest ona dostępna na komputerach z systemem Windows oraz konsolach Xbox One, Nintendo Switch i PlayStation 4. Firmy NetEase i ArtPlay zapowiedziały jednak, że już niedługo trafi ona również na urządzenia z systemem iOS.

Bloodstained: Ritual of the Night to platformowa gra akcji typu metroidvania, powszechnie uznawana za duchowego spadkobiercę popularnej serii Castlevania (jej twórca, Koji Igarashi, odpowiadał za jedną z najpopularniejszych odsłon tego cyklu - Castlevania: Symphony of the Night). Jej akcja toczy się w opanowanym przez demony osiemnastowiecznym Londynie. Gracz wciela się w postać Miriam - młodej dziewczyny poszukującej sposobu na zdjęcie klątwy, która powoli zmienia jej ciało w kryształ.

Według zapowiedzi twórców, Bloodstained: Ritual of the Night w wersji dla iOS ma jak najwierniej odwzorowywać oryginał znany z konsol i komputerów. Prawdopodobnie jednak niektóre elementy gry, takie jak system sterowania i interfejs użytkownika, zostaną uproszczone, by lepiej dostosować rozgrywkę do obsługi za pomocą ekranu dotykowego. Dokładna data premiery gry Bloodstained: Ritual of the Night w wersji dla iOS nie została jeszcze ujawniona.

Źródło: PocketGamer