Interaktywne filmy i gry FMV bardzo dobrze sprawdzają się na iUrządzeniach, a jeszcze lepiej na Apple TV. Niedawno w App Store pojawiła się nowa produkcja tego typu, zatytułowana Ordesa.

Ordesa to interaktywny film utrzymany w konwencji horroru. Główną bohaterką jest młoda dziewczyna, która po dwóch latach nieobecności odwiedza rodzinny dom, by odnowić relacje z ojcem. Okazuje się jednak, że w starej podniszczonej posiadłości czekają na nią nie tylko dawne rodzinne problemy, ale też dziwne, nadnaturalne zjawiska. Autorem scenariusza jest Nicolas Peufaillit, znany głównie z pracy przy serialu „The Returned".

Ordesa wyróżnia się na tle większości innych interaktywnych filmów dostępnych w App Store nietypową mechaniką rozgrywki. Gracz nie ma tu bezpośredniego wpływu na zachowanie głównej bohaterki. Może jednak sterować kamerą, a to, w jaki sposób będzie nią poruszać i na co ją skieruje, potrafi wpłynąć na bieg fabuły.

Ordesa dostępna jest do nabycia w App Store, gdzie kosztuje obecnie 13,99 zł. Jest to tytuł typu premium, nie zawierający żadnych reklam ani mikropłatności.

Pobierz z App Store