Na stronie wsparcia technicznego Apple pojawiła się informacja dotycząca akcesoriów do nowych modeli iPhone’ów. Mowa o ładowarce MagSafe, która zostawia odciski na skórzanym etui do smartfona.

Warto przypomnieć, że etui to nie jest jeszcze dostępne w sprzedaży, ale w Sieci udostępnione zostały zdjęcia silikonowego etui, na którym również widoczne są odciski. Oznacza to, że odciski widoczne będą bez względu na to z jakiego materiału wykonane będzie etui.

W dokumencie przeczytać można także inne informacje na temat nowej ładowarki. Użytkownicy nie powinni umieszczać między nią, a iPhonem kart kredytowych, paszportów i innych identyfikatorów wyposażonych w paski magnetyczne i czipy RFID, ponieważ mogą one zostać uszkodzone.

Kolejna informacja mówi o tym, że jeśli podczas ładowania bateria zbyt mocno się nagrzeje, to oprogramowanie ograniczy ten proces i bateria nie naładuje się więcej niż do poziomu 80%.

Apple zabezpieczyło się także na wypadek podłączenia dwóch ładowarek. Jeśli do iPhone’a podłączony będzie przewód Lightning i ładowarka MagSafe, to ładowanie będzie odbywać się tylko za pośrednictwem przewodu.

Aby wyczyścić ładowarkę MagSafe, zaleca się odłączenie jej od zasilania, a następnie wyczyszczenie metalowego pierścienia. Następnie za pomocą miękkiej, lekko wilgotnej szmatki wytrzeć biały, silikonowy środek. Do czyszczenia używać jedynie wody.

Źródło: MacRumors