„Servant" był jednym z pierwszych seriali jakie pojawiły się w katalogu usługi Apple TV+ i wciąż pozostaje jedynym dostępnym tam tytułem utrzymanym w konwencji horroru. Apple udostępniło właśnie pierwszy oficjalny zwiastun jego drugiego sezonu, którego premiera ma odbyć się 15 stycznia 2021 roku.

„Servant" opowiada o młodym małżeństwie, które próbując poradzić sobie z traumą po stracie dziecka decyduje się na nietypową formę terapii z wykorzystaniem lalki, mającej zastąpić utracone niemowlę. Pogrążona w żałobie matka tak bardzo angażuje się w opiekę nad sztucznym dzieckiem, iż decyduje się wynająć do pomocy nianię. Niedługo po jej przybyciu w ich domu zaczynają jednak dziać się dziwne i niewyjaśnione rzeczy. Drugi sezon ma rzucić więcej światła na przeszłość i prawdziwą tożsamość tej postaci.

Autorem serialu jest M. Night Shyamalan, znany m.in. za sprawą filmów „Szósty zmysł", „Znaki", „Osada" i „Wizyta". Podczas ubiegłorocznej edycji New York Comic Con zdradził on, iż główną ideą przyświecającą mu podczas pracy nad „Servant" było stworzenie atmosfery dziwnej i niepokojącej, ale też w pewien groteskowy sposób zabawnej. Porównał on przy tym swój nowy serial do filmów „Wizyta" i „Split", w których eksperymentował z podobną stylistyką. Ujawnił też, iż planuje podzielić całą historię na sześć sezonów, każdy składający się z dziesięciu półgodzinnych odcinków.