PlayStation Talents Games Camp to inicjatywa firmy Sony wspomagająca małych niezależnych twórców gier, mających często naprawdę nietypowe pomysły. Jednym z ciekawszych projektów objętych jej patronatem jest Skapp - symulator deskorolki wykorzystujący smartfony w roli kontrolerów.

W grze Skapp widoczna na ekranie telewizora lub monitora deskorolka naśladuje ruchy wykonywane przez gracza smartfonem. Podstawowe manewry, takie jak chociażby skręcanie, wykonywane są poprzez obracanie urządzenia w różne strony, jednak bardziej skomplikowane sztuczki mogą już wymagać np. podrzucania nim i obracania w powietrzu.

Dokładna data premiery gry Skapp nie jest jeszcze znana, jednak twórcy zapowiedzieli, że 27 października udostępnią jej pierwsze demo i ruszą ze zbiórką na platformie Kickstarter, mającą wspomóc finansowanie projektu. Wiadomo już też, że Skapp początkowo będzie dostępne wyłącznie na konsoli PlayStation 4 (co wynika z regulaminu PlayStation Talents Games Camp) jednak rok po premierze ma trafić również na inne platformy. Aplikacja służąca do komunikacji między smartfonem a konsolą ma być dostępna zarówno dla systemu iOS jak i Android.