Epic Games Store to internetowy sklep z grami dla systemów macOS, Windows i Linux, który by przyciągnąć do siebie klientów regularnie rozdaje wszystkim darmowe produkty. Obecnie trwa tam promocja, w ramach której można pobrać za darmo grę Amnesia: A Machine for Pigs.

Amnesia: A Machine for Pigs to kontynuacja bardzo popularnej swego czasu gry Amnesia: The Dark Descent. Podobnie jak poprzednia część jest to survival horror z akcją ukazaną z perspektywy pierwszej osoby. Gracz wciela się tu w Oswalda Mandusa, bogatego londyńskiego właściciela zakładów mięsnych, który po powrocie z wyprawy do Meksyku zapada na tajemniczą chorobę. Po wybudzeniu się z gorączki odkrywa, iż jego synowie zostali porwani i uwięzieni gdzieś we wnętrzu dziwacznej maszynerii znajdującej się pod jego posiadłością. By ich uratować będzie musiał wypełniać polecenia tajemniczego nieznajomego, nazywającego siebie inżynierem. Podobnie jak w pierwszej części tak i tutaj rozgrywka skupia się głównie na eksploracji kolejnych pomieszczeń, rozwiązywaniu różnego rodzaju zagadek środowiskowych i ukrywaniu się przed polującymi na nas potworami.

Gra Amnesia: A Machine for Pigs w wersji dla macOS jest dostępna do pobrania za darmo ze sklepu Epic Games Store. Promocja ta zakończy się 22 października 2020 roku o godzinie 17:00.