Dwa miesiące temu Apple zapowiedziało, że Phil Schiller zamierza odejść ze stanowiska starszego wiceprezesa do spraw marketingu. Jego miejsce miał zająć Greg Joswiak. Z informacji opublikowanych wczoraj na oficjalnej stronie firmy wynika, iż oficjalnie objął on już nowe stanowisko.

Greg Joswiak pracuje w Apple od 1986 roku i przez większość tego czasu zajmował się marketingiem produktów. Przez ostatnie cztery lata odpowiadał on głównie za działania marketingowe związane z iPhone'em, iPadem i systememami iOS i iPadOS. Teraz jako starszy wiceprezes do spraw marketingu będzie miał znacznie szerszy zakres obowiązków, obejmujący m.in. działania związane z budowaniem wizerunku marki Apple na arenie międzynarodowej i współpracę z biznesowymi partnerami firmy.

Odejście Schillera ze stanowiska wiceprezesa nie oznacza, że całkowicie rozstaje się on z Apple. Będzie on nadal pełnić w firmie rolę doradcy, zajmującego się sklepem App Store oraz konferencjami i prezentacjami organizowanymi przez Apple.

Źródło: MacRumors