Gra Genshin Impact wywołała wokół siebie sporo zamieszania na długo przed oficjalną premierą, głównie ze względu na ogromne podobieństwo do ostatniego hitu firmy Nintendo - The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Niektórzy gracze cieszyli się, iż nowa produkcja utrzymana w tym stylu trafi do szerszego grona odbiorców, inni zaś zarzucali studiu miHoYo kradzież pomysłów i próby podrabiania stylu Nintendo. Teraz tytuł ten jest już dostępny za darmo m.in. w App Store, dzięki czemu możemy wreszcie sami przekonać się, czy rzeczywiście jest to tylko podróbka ostatniej Zeldy.

Genshin Impact rzeczywiście na pierwszy rzut oka bardzo przypomina Breath of the Wild, zarówno pod względem charakterystycznej stylistyki oprawy graficznej (która, jak na możliwości urządzeń mobilnych, prezentuje się naprawdę świetnie) jak i mechaniki rozgrywki. Mamy tu więc do czynienia ze zręcznościową grą akcji z elementami RPG rozgrywającą się w otwartym świecie, w której oprócz biegania, skakania i walki z przeciwnikami przyjdzie nam też od czasu do czasu rozwiązywać różnego rodzaju zagadki. Wśród cech odróżniających ją od gry Nintendo można wymienić m.in. obecność trybu dla wielu graczy, możliwość przełączania się między różnymi grywalnymi postaciami, dostępność na wielu platformach (z opcją synchronizacji zapisów stanu gry między iOS, Windows i Androidem) oraz obecność mechanizmów typu Gacha (kolekcjonowanie postaci zdobywanych losowo w trakcie rozgrywki). Fabuła gry opowiada o bliźniętach, które trafiają do obcego magicznego świata, gdzie zostają rozdzielone.

Gra Genshin Impact dostępna jest do pobrania za darmo z App Store. Jest to tytuł typu freemium, oferujący opcjonalne mikropłatności.

Pobierz z App Store