Zaraz po premierze nowych systemów operacyjnych, iOS 14 i iPadOS 14 na kanale wsparcia technicznego Apple pojawiło się kilka poradników prezentujących to, jak korzystać z oferowanych przez nie nowych funkcji.

Jak ukryć kolejne strony ekranu startowego

Aby wybrać strony do ukrycia należy najpierw przejść w tryb kasowania i przesuwania aplikacji poprzez przytrzymanie palca na ikonie jednej z nich, a następnie stuknąć w ikonę wskaźnika stron (kilka kropek pod ikonami).

Poznaj wiadomości grupowe

W iOS 14 i iPadOS 14 pojawiły się nowe konwersacje grupowe w iMessage. Pozwalają one na stworzenie nazwy takiej konwersacji, nadanie jej nazwy i dodanie obrazka, a także oznaczanie w wiadomościach poszczególnych użytkowników i odpowiadanie na pojedyncze wiadomości.

Aby zmienić nazwę i obrazek wystarczy stuknąć na górną belkę w widoku konwersacji, a następnie stuknąć w ikonę „i”. Pozostaje stuknąć w „Wybierz nazwę i zdjęcia”.

Z kolei aby odpowiedź na konkretną wiadomość należy stuknąć w nią dwa razy. Pojawi się pod nią przycisk „Odpowiedz”. Równie proste jest oznaczanie rozmówcy w wiadomości. Wystarczy wpisać imię, stuknąć w nie i stuknąć w chmurkę z kontaktem dla potwierdzenia.

Jak korzystać z aplikacji kamery w iOS 14 na iPhonie X lub nowszym

W iOS 14 pojawiła się możliwość łatwej obsługi aplikacji kamera jedną ręką. Aby szybko nagrać wideo wystarczy przytrzymać palec na przycisku spustu migawki. Wideo będzie nagrywane tak długo jak długo trzyma się na nim przycisk. Przesunięcie przycisku spustu migawki w prawo rozpoczyna nagrywanie bez potrzeby trzymania palca na ekranie. Z kolei przesunięcie go w lewo wyzwala tryb robienia zdjęć seryjnych (burst mode).