W marcu tego roku firma Activision wypuściła na rynek darmową sieciową strzelankę Call of Duty: Warzone, dostępną obecnie na komputerach z systemem Windows oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Wiele wskazuje jednak na to, iż aktualnie trwają prace nad przeniesieniem jej także na urządzenia mobilne.

Jak donosi serwis Charlie Intel, Activision poszukiwało niedawno osób do pracy na stanowisku producenta wykonawczego przy projekcie o roboczym tytule Warzone Mobile. Wśród zadań opisanych w niedostępnym już niestety ogłoszeniu można było znaleźć m.in. dostosowywanie gry do specyfiki urządzeń mobilnych oraz opracowywanie nowych elementów rozgrywki specjalnie z myślą o smartfonach i tabletach.

Oryginalna wersja Call of Duty: Warzone to darmowa sieciowa strzelanka typu Batle Royale, pozwalająca zmierzyć się na jednej mapie nawet 150 graczom jednocześnie. Mimo iż pod wieloma względami przypomina ona inne popularne obecnie gry tego typu, takie jak PUBG czy Fortnite, to jednak posiada też kilka cech charakterystycznych, wyróżniających ją na tle konkurencji. Najciekawszą z nich jest mechanizm dający szansę na powrót do gry wyeliminowanym graczom, jeśli uda im się wcześniej pokonać w starciu jeden na jednego innego przegranego.

Call of Duty: Warzone w wersji dla iOS nie zostało jeszcze zapowiedziane oficjalnie, więc nie wiadomo kiedy dokładnie tytuł ten pojawi się w App Store. Można się jednak spodziewać, iż Activision będzie starało się opublikować go najszybciej jak to tylko możliwe, by wykorzystać lukę powstałą po usunięciu ze sklepu Fortnite - jednej z najpopularniejszych gier typu Battle Royale.

Źródło: Charlie Intel