Firma Spotify, odpowiedzialna za popularny muzyczny serwis streamingowy będący jednym z głównych rywali Apple Music, na przestrzeni ostatnich lat wielokrotnie zarzucała Apple nieuczciwe praktyki mające na celu niszczenie konkurencji. Wczoraj wieczorem jej przedstawiciele wydali oświadczenie mówiące, że zapowiedziany podczas konferencji Time Flies pakiet Apple One, dający dostęp do kilku usług Apple w zamian za jeden stosunkowo niski abonament, jest kolejnym przykładem tego typu działań.

W krótkim oświadczeniu wydanym serwisowi Cheddar przedstawiciele Spotify zarzucili Apple, że ponownie wykorzystuje swoją dominującą pozycję na rynku by szkodzić konkurentom. Zaapelowali oni też do urzędów antymonopolowych, prosząc o powstrzymanie Apple przed dalszymi działaniami tego typu, gdyż ich zdaniem mogą one wywołać nieodwracalne szkody zarówno dla społeczności deweloperów jak i użytkowników.

Wspomniane zarzuty spotkały się z szybką odpowiedzią ze strony Apple. W oświadczeniu wydanym dla serwisu Reuters przedstawiciele firmy przypomnieli, że istnieje wiele alternatyw dla oferowanych prze nią usług, a użytkownicy mogą sami swobodnie wybierać te, które im najbardziej odpowiadają. Dodali też, że Apple One powstało po to, by zaoferować użytkownikom tani i wygodny dostęp do bogatej oferty usług stworzonych przez Apple, z których większość dostępna jest także na urządzeniach i systemach innych firm.