W październiku ubiegłego roku firma Riot Games zapowiedziała League of Legends: Wild Rift - nowy spin-off popularnej gry League of Legends zaprojektowany z myślą o konsolach i urządzeniach mobilnych. Kilka miesięcy temu wybrani użytkownicy urządzeń z systemem Android mogli jako pierwsi przetestować wczesną wersję tej produkcji. Teraz zaś rozpoczęły się zamknięte testy beta wersji dla systemu iOS.

Wild Rift podobnie jak oryginalne League of Legends będzie sieciową grą typu MOBA. Rozgrywka będzie polegać w niej na starciach dwóch pięcioosobowych drużyn próbujących przedrzeć się do wrogiego obozu i zniszczyć znajdujący się tam kryształ. Gracze mogą wybierać spośród wielu różnych postaci, różniących się między sobą statystykami i zdolnościami specjalnymi, które można ulepszać w trakcie rozgrywki kupując dla nich nowy sprzęt i akcesoria. W Wild Rift niektóre elementy gry zostaną jednak zmodyfikowane w taki sposób, by przyśpieszyć i uprościć rozgrywkę, przystosowując ją do specyfiki urządzeń mobilnych.

Firma Riot Games nie zdradziła jeszcze wprawdzie dokładnej daty premiery League of Legends: Wild Rift, jednak wiadomo już, że gra pojawi się w App Store jeszcze przed końcem tego roku i będzie dostępna do pobrania za darmo. Znajdziemy w niej wprawdzie opcjonalne mikropłatności, jednak twórcy zapewniają, że zostaną one zaprojektowane tak, by nie dawać płacącym graczom żadnej przewagi nad innymi. Osoby, które chciałyby przetestować Wild Rift jeszcze przed premierą, mogą spróbować zapisać się do zamkniętych testów wersji beta dla iOS. W tym celu należy wypełnić formularz na oficjalnej stronie internetowej gry.