W trakcie wczorajszej konferencji Apple zaprezentowało między innymi nowe zegarki Apple Watch - model SE oraz serię 6. W ofercie pojawiły się również nowe paski. Mowa o opasce Solo, plecionej opasce Solo oraz o skórzanym, karbowanym pasku.

Pleciona opaska została wyceniona na 449 złotych, dostępna jest, aż w dziewięciu rozmiarach oraz pięciu kolorach - atlantycki błękit, różowa lemoniada, węgiel drzewny, górska zieleń oraz czerwony (PRODUCT)RED.

Każda pleciona opaska Solo ma unikatowy dizajn – jest elastyczna i bardzo wygodna, a do tego łatwo się ją wsuwa i zsuwa. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii włókienniczych 16 000 filamentów z przędzy poliestrowej – pochodzących w całości z recyklingu – przeplata się w niej z ultracienkimi nićmi silikonowymi. Ponadto opaskę precyzyjnie docięto laserem do żądanej długości. Całą konstrukcję powleczono poliestrem 300D, który ma przyjemną i wyczuwalną fakturę, a przy tym jest odporny na wodę i pot.

Natomiast opaska Solo to wydatek 199 złotych. Podobnie jak w przypadku plecionej wersji, do wyboru jest, aż 9 rozmiarów. Potencjalni klienci mogą wybrać jedną z siedmiu wersji kolorystycznych - czerwonej (PRODUCT)RED, białej, głębokiego granatu, imbirowej, cypryjskiej zieleni, różowego cytrusa oraz czarnej.

Opaska Solo, wykonana z miękkiego silikonu, ma unikatowy jednoczęściowy dizajn, bez sprzączki, klamry czy elementów nachodzących na siebie. Dzięki rozciągliwej konstrukcji zapewnia niesamowity komfort, zachowując idealną równowagę między elastycznością, wytrzymałością i ciężarem.

Opaska Solo i pleciona opaska Solo pasują tylko do modeli Apple Watch SE i Apple Watch Series 4 lub nowszych. Koperta 40 mm jest odpowiednia do pasków w rozmiarach 1–9, a koperta 44 mm jest odpowiednia do pasków w rozmiarach 4–12.

Na swojej stronie internetowej Apple umieściło również poradnik dotyczący wyboru odpowiedniego rozmiaru nowych pasków.

W sprzedaży dostępne są również paski z karbowanej skóry. Ich cena to 449 zł. Do wyboru są cztery wersje kolorystyczne - kalifornijski mak, bałtycki błękit, naturalny brąz oraz czarny.

Pasek z karbowanej skóry jest wykonany ze skóry Roux Granada ręcznie obrabianej we Francji. W efektowny sposób oplata nadgarstek i ma zapięcie ze specjalnie uformowanymi magnesami, które lekko napinają pasek, gdy ruszasz ręką. A dzięki temu rzadziej poprawiasz ułożenie zegarka na nadgarstku.