Okres przed konferencją Apple jest zazwyczaj niezwykle gorący w kontekście wszelkiego rodzaju doniesień. Nie inaczej jest tym razem, a najnowsze informacje pochodzą od Marka Gurmana.

Jego zdaniem na dzisiejszej konferencji Apple zaprezentuje nowe zegarki Apple Watch oraz przeprojektowanego iPada Air. Tablet ma zostać wyposażony w starszy procesor, być może z serii A12 oraz ekran typu edge to edge. Niestety nie będzie to ProMotion. Istnieje również duża szansa, że iPad będzie miał złącze USB-C.

Natomiast w przypadku zegarków spodziewane są dwie serie. Następca trzeciej generacji, która będzie wyglądem przypominała najnowsze urządzenia jednak nie będzie miała funkcji Always on display oraz EKG. Będzie to tak zwany budżetowy model. Natomiast seria szósta ma być dostępna w nowej wersji kolorystycznej - prawdopodobnie niebieskiej - oraz będzie miała sensor umożliwiający monitorowanie poziomu tlenu we krwi.

Mark zdradził jeszcze kilka informacji dotyczących urządzeń, która mają trafić w późniejszym okresie do sprzedaży. Telefony serii 12 ukażą się w październiku. W listopadzie ma zostać zaprezentowany komputer Mac z procesorami ARM, natomiast do końca tego roku w ofercie powinny pojawić się słuchawki AirPods Studio oraz lokalizator AirTag. Apple pracuje również nad mniejszą wersją głośnika HomePod, jednak nie wiadomo czy firma będzie wstanie wprowadzić go do sprzedaży w tym roku.

Warto zwrócić uwagę, że istnieje pewna rozbieżność pomiędzy Gurmanem a Prosserem. Ten ostatni twierdzi, że AirTag będzie pokazany jutro. Natomiast Mark sugeruje późniejszy termin.

Redakcja MyApple poprowadzi relację Live z konferencji Time Flies. Nasz komentarz na żywo dostępny będzie na podstronie Time Flies

Źródło: Bloomberg