Bezprzewodowe słuchawki true wireless stają się coraz bardziej popularne. Na rynku jest coraz więcej tego typu modeli. Ma je w swojej ofercie dobrze znana czytelnikom MyApple marka Audio-Technica. W ostatnich tygodniach miałem okazję testować model ATH-CK3TW.

To co na zewnątrz

Słuchawki mają formę niewielkich kapsułek wygodnie mieszczących się w zagłębieniu małżowiny usznej i w samym kanale słuchowym. Kształt samych słuchawek oraz silikonowe wyściółki zapewniają stabilne trzymanie się ich w uszach. Do wyboru są cztery rozmiary od super małych, przez małe, średnie i duże. Każdy będzie więc w stanie dobrać sobie odpowiednie. Obudowa słuchawek wykonana jest z przyjemnego w dotyku mocnego tworzywa o matowym wykończeniu. Do wyboru są wersje białe, czarne, niebieskie i czerwone. Górna dotykowa powierzchnia z wytłoczonym logo Audio-Techniki umieszczona jest w przezroczystej ramce, pod którą znalazła się dioda wskazująca na stan pracy każdej ze słuchawek lub informująca o niskim poziomie energii w baterii. W prawej słuchawce umieszczono mikrofon do rozmów telefonicznych. Słuchawki AT-CK3TW spełniają normę wodoszczelności IPX2, nie straszny im więc pot czy deszcz.

Słuchawki trzymane są oczywiście w etui – ładowarce, która swoim kształtem przypomina niewielkie puzderko. Etui także wykonane jest z mocnego tworzywa wykończonego matowo. Wspomnę jeszcze, że ładowane jest za pomocą złącza USB-C. Cieszy odchodzenie w akcesoriach od niezbyt wygodnego microUSB. W komplecie znalazł się oczywiście odpowiedni kabel.

Czas pracy

Umieszczone w korpusach słuchawek baterie zapewniają sześć godzin raczenia się muzyką. Z kolei bateria w etui pozwala na ich czterokrotne naładowanie. W sumie ATH-CK3TW oferują do 30 godzin pracy na jednym pełnym naładowaniu samych słuchawek i etui po podłączeniu ich do ładowarki USB. Dzięki temu ze słuchawkami ATH-CK3TW można śmiało wybrać się w kilkudniową podróż nie martwiąc się o źródło zasilania. Pełne naładowanie samych słuchawek w etui zajmuje około dwóch godzin. Niewiele więcej potrzeba by naładować baterię w etui.

Połączenie i sterowanie

Parowanie słuchawek ze źródłem dźwięku (iPhone, iPad) nie stanowiło żadnego problemu. Po wyjęciu z etui słuchawki automatycznie są włączane i łączą się ze źródłem. Ich obsługa jest bezproblemowa pod każdym względem.

ATH-CK3TW pozwalają na sterowanie dotykowe odtwarzaną muzyką i natężeniem dźwięku. Lewa słuchawka odpowiada za głośność (pojedyncze stuknięcie zwiększa, a podwójne zmniejsza natężenie dźwięku). Pojedyncze stuknięcie w prawą wstrzymuje lub wznawia odtwarzanie, podwójne o potrójne stuknięcie to odpowiednio skok o jeden utwór do przodu lub do tyłu. Wspomnieć wypada, że słuchawki ATH-CK3TW posiadają funkcję detekcji umieszczenia w uszach i automatycznego zatrzymywania lub wznawiania odtwarzania. Trzeba ją jednak samemu aktywować. Wystarczy przy wstrzymanym odtwarzaniu przytrzymać przez sześć sekund palec na lewej słuchawce.

Brzmienie

Audio-Technica to nie tylko marka słuchawek ale i rozpoznawalne świetne brzmienie. Tak jest i w tym wypadku. Słuchawki grają czysto i przejrzyście w całym zakresie pasma. Basy są mocne, mięsiste i dynamiczne - nie zagłuszają pozostałych instrumentów i wokali. Niskie średnie dodają ciepła całemu brzmieniu i razem z basami tworzą świetną podstawę pod instrumenty grające w wyższych średnich i wysokich pasmach, a więc gitar, instrumentów klawiszowych czy wokali. Wysokie częstotliwości brzmią naturalnie stanowiąc swego rodzaju okrasę dla muzycznego mięsa. Taka kombinacja sprawdza się zarówno w muzyce akustycznej, np. jazzie i smooth jazie jak i rocku, metalu czy zwłaszcza w rocku i metalu progresywnym, gdzie instrumentarium jest bardzo szerokie.

Podsumowanie

Audio-Technia kolejny raz oferuje produkt kompletny charakteryzujący się świetnym brzmieniem, niezawodnością, bardzo dobrym wyglądem oraz przystępną ceną. Wśród słuchawek true-wireless model ATH-CK3TW to produkt bardzo atrakcyjny pod każdym względem.

Słuchawki ATH-CK3TW dostępne są w sieci salonów Top Hi–Fi & Video Design w cenie 399 zł.

Zdjęcia: własne, Audio-Technica