Data premiery nowych produktów marki Apple nie jest jeszcze znana i prawdopodobne jest to, że przypadnie ona nieco później niż w poprzednich latach. Mimo tego, w Sieci pojawia się mnóstwo informacji na temat kolejnych generacji iPhone’ów, zegarków Apple Watch, komputerów Mac i innych urządzeń.

W poniedziałek pojawiły się informacje o tym, że Apple planuje przywrócić do oferty 12-calowego laptopa. Komputer ma być dostępny wyłącznie z procesorami ARM. Potencjalni klienci będą mogli wybrać osiem albo szesnaście gigabajtów pamięci RAM, dysk SSD 256 GB lub 512 GB (firma rozważa wprowadzenie również jedno terabajtowej pojemności), a wbudowany akumulator będzie mógł zapewnić do 20 godzin pracy na jednym ładowaniu. MacBook będzie miał jeden port USB-C, kamerę 720p oraz klawiaturę z mechanizmem motylkowym czwartej generacji. Będą dostępne trzy wersje kolorystyczne - srebrna, szara oraz złota. Podstawowy wariant ma kosztować 849 dolarów amerykańskich.

Podobne informacje opublikowane zostały w serwisie The China Times. Według tego raportu 12-calowy MacBook posiadać będzie ekran Retina, a jego waga nie będzie przekraczać jednego kilograma. Komputer wyposażony będzie w procesor A14X produkowany przez firmę TSMC, którego nazwa kodowa to „Tonga”. Czas pracy na baterii wynosić ma od 15 do 20 godzin. Będzie to możliwe właśnie dzięki zaprojektowanemu przez Apple procesorowi, który charakteryzować się będzie bardzo niskim poborem energii. Co ciekawe, ten sam procesor montowany ma być w nowych modelach iPadów Pro. iMac z procesorem Apple Silicon wyposażony ma być także w zaprojektowaną przez formę z Cupertino kartę graficzną. Procesor graficzny również produkowany będzie przez firmę TSMC, z wykorzystaniem 5-nanometrowego procesu produkcyjnego. Jego nazwa kodowa to „Lifuka”. Wydajność ma być dużo większa niż w przypadku produktów marki Nvidia czy AMD.

Na początku tygodnia pojawiły się także doniesienia o nowym modelu iPada z ekranem o przekątnej 10,8-cala. iPad wyposażony będzie w dwa głośniki, cztery mikrofony i port USB-C. Z tyłu znajdować się będzie aparat z jednym obiektywem i złącze Smart Connector. Tablet wygląda podobnie do iPadów seri Pro, dzięki wąskim ramkom wokół ekranu i kwadratowym krawędziom. Być może Apple planuje zmienić design wszystkich swoich modeli tabletów i upodobnić je właśnie do iPadów Pro.

We wtorek opublikowano informacje na temat trzeciej generacji słuchawek AirPods. Według tego raportu, akcesorium ma pojawić się na rynku w pierwszej połowie przyszłego roku. Raport skupia się na dostawcach, którzy odpowiedzialni będą za montaż tych słuchawek. Firma Inventec otrzyma około 20% wszystkich zamówień. Przedsiębiorstwa, które dołączą do tego biznesu to między innymi Luxshare i Goertek.

Co więcej, według autorów raportu opublikowanego na łamach japońskiego serwisu Mac Otakara, iPhone’y serii 12 zaprezentowane zostaną dopiero w drugiej połowie października. Podczas tej prezentacji zobaczyć będzie można także nowy model zegarka Apple Watch oraz lokalizatory AirTags. Lokalizatory współpracować będą z funkcją App Clips, która pozwala na korzystanie z niektórych funkcji aplikacji, które nie są zainstalowane na urządzeniu. Nie podano jednak żadnych dodatkowych informacji na ten temat. Co więcej, redaktorzy serwisu DigiTimes, którzy powołują się na swoje źródła, twierdzą, że iPhone’y z serii Pro będą dostępne w kolorze ciemnoniebieskim. Odcień ten ma zastąpić aktualnie dostępną nocną zieleń. Natomiast tańsze modele z serii 12 mają również cechować się nowymi kolorami - jasnoniebieskim, fioletowym oraz jasnopomarańczowym.

Zdaniem serwisu Bloomberg nowy model Apple TV pojawi się prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku i wyposażone będzie w szybszy procesor, który ma przede wszystkim poprawić wydajność gier oraz w pilota z funkcją lokalizacji. Ta ostatnia pozwolić ma na zlokalizowanie go, jeśli gdzieś się zawieruszy. Pilot Apple TV ma bowiem niewielkie rozmiary.

W piątek redaktorzy serwisu FastCompany napisali, że Apple zdecydowało się zastosować moduł sieci 5G obsługujący pasmo mmWave wyłącznie w modelu Pro Max, ponieważ może on pomieścić specjalną konstrukcję anten oraz większą baterię. Podzespół ten cechuje się dużo większym zapotrzebowaniem na energię, co przekłada się na potrzebę zastosowania pojemniejszego akumulatora.

Warto dodać, że firma Broadcom potwierdziła, że zwiększenie wolumenu produkcji i sprzedaży procesorów, które prawdopodobnie wykorzystywane będą podczas montażu iPhone’ów serii 12 nastąpi dopiero w ostatnim kwartale bieżącego roku. Zazwyczaj dostawy procesorów zaczynają się znacznie wcześniej, co oznaczać może, że rozpoczęcie sprzedaży nowych modeli iPhone’ów rozpocznie się później niż to zwykle bywa albo, że zaraz po prezentacji liczba dostępnych urządzeń będzie bardzo ograniczona.