W serwisie 91Mobiles udostępniono rysunki, które rzekomo przedstawiają nowy model iPada z ekranem o przekątnej 10,8-cala.

Autorzy raportu twierdzą, że na schematach zobaczyć można nowy model budżetowego tabletu marki Apple, ale nie wykluczone, że przedstawiają one iPada Air 4, o którym pisaliśmy w poprzednim tygodniu. Warto przypomnieć, że w chińskim serwisie Xiaohongshu pojawiły się zdjęcia przedstawiające rzekomą instrukcję obsługi Air’a 4. Wskazuje ona, że będzie on wyposażony w port USB-C, ekran typu edge to edge, czytnik linii papilarnych Touch ID wbudowany w boczny przycisk oraz złącze Smart Connector.

Na rysunkach widać, że nowy iPad wyposażony będzie w dwa głośniki, cztery mikrofony i port USB-C. Z tyłu znajdować się będzie aparat z jednym obiektywem i złącze Smart Connector. Tablet wygląda podobnie do iPadów seri Pro, dzięki wąskim ramkom wokół ekranu i kwadratowym krawędziom. Być może Apple planuje zmienić design wszystkich swoich modeli tabletów i upodobnić je właśnie do iPadów Pro.

iPad

Mówi się, że nowe iPady zadebiutować mają już w przyszłym miesiącu. Warto przypomnieć, że w bazie danych należącej do Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej pojawiły się odniesienia do nowych zegarków Apple Watch oraz iPadów. Zegarki z systemem watchOS 7 zostały oznaczone jako A2291, A2292, A2351, A2352, A2375, A2376, A2355 oraz A2356.

Źródło: MacRumors za 91Mobiles