Doniesienia na temat tego czy wraz z iPhone’ami serii 12 klienci otrzymają słuchawki EarPods i zasilacz pojawiają się już od dłuższego czasu. Nowy raport na tem temat opublikowali analitycy z firmy TrendForce.

Jego autorzy twierdzą, że koszty produkcji nowych modeli smartfonów Apple będą znacznie wyższe niż w przypadku poprzednich generacji ze względu na konieczność wykorzystania komponentów zapewniających kompatybilność z siecią 5G. Rezygnacja z umieszczenia w pudełku wspomnianych wyżej akcesoriów pozwoliłaby na obniżenie kosztów.

Pozwoliłoby to także na zmniejszenie opakowania, co przyczyni się do obniżenia jego ceny. To z kolei przełożyłoby się na niższe koszty transportu. Co więcej, możliwe też, że takie posunięcie spowoduje wzrost sprzedaży słuchawek AirPods.

Warto przypomnieć, że według Ming-Chi Kuo Apple planuje wprowadzić do oferty ładowarkę o mocy 20 watów, która przeznaczona będzie właśnie dla nowych modeli iPhone’ów. Kuo twierdzi także, że ceny iPhone’a 12 (najtańszego modelu) będą takie same jak w przypadku iPhone’a 11.

Źródło: MacRumors za TrendForce