O Apple Muzeum Polska pisaliśmy wielokrotnie na łamach MyApple i MyApple Magazynu. To największy i jeden z najciekawszych zbiorów urządzeń Apple nie tylko w Polsce ale i w Europie. Muzeum jakiś czas temu przeniosło się z prywatnego domu jego założyciela Jacka Łupiny w miejscowości Łoś pod Warszawą do nowych pomieszczeń w Piasecznie. Przedsięwzięcie od od początku było działaniem dla idei, dlatego by w końcu muzeum przybrało odpowiednią formę potrzebne jest wsparcie darczyńców. Wczoraj Apple Muzeum Polska ruszyło ze swoją akcją dla patronów w serwisie Patronite.

Jak można przeczytać na stronie Apple Muzeum Polska w serwisie Patronite:

W zbiorach muzeum znajduje się już ponad 1500 eksponatów. Kolekcja swoim zasięgiem prezentuje nie tylko stare komputery, ale także software, hardware, peryferia oraz wszelkie formy promocyjne i informacyjne pochodzące z ich epoki.

Każda zebrana kwota jest dla nas bardzo ważna, pozwala wesprzeć naszą pasję i misję otwarcia największego muzeum Apple w Europie. Wszystkie najważniejsze eksponaty w tym komputery, monitory i unikalne akcesoria zbudowane przez Apple od samego początku istnienia firmy zostały już zgromadzone. Każdy kto jest entuzjastą tej marki lub kocha stare technologie nie będzie zawiedziony, a różnorodność i doskonała kondycja rzadkich eksponatów z całego świata zaskoczy każdego zwiedzającego.