Według informacji w serwisie IphoneInCanada, Apple wniosło do sądu pozew przeciwko twórcom aplikacji Prepear. Chodzi o logo tego programu, które według oskarżycieli jest zbyt podobne do logo firmy z Cupertino i szkodzi jej marce.

Prepear to aplikacja, która ułatwia odkrywanie kulinarnych przepisów, planowanie posiłków, tworzenie list zakupowych i zamawianie artykułów spożywczych do domu. W jej logo znajduje się… gruszka.

W poście na Instagramie przedstawiciele Prepear poinformowali, że nie zamierzają zrezygnować ze swojego znaku. W serwisie Change.org firma wystosowała petycję, próbując przekonać Apple do wycofania pozwu i prosząc o pomoc w powstrzymaniu dużych firm technologicznych przed nadużywaniem ich pozycji i zastraszaniu mniejszych przedsiębiorstw.

Prepear to firma, w której pracuje zaledwie pięciu pracowników. Jej przedstawiciele twierdzą, że koszty związane z obsługą pozwu wynoszą już tysiące dolarów. Co więcej, duże wydatki spowodowały, że jeden z członków zespołu został zwolniony.

Warto przypomnieć, że to nie jedyny taki przypadek. W maju ubiegłego roku Apple oskarżyło właściciela ścieżki rowerowej o nazwie „Apfelroute” (jabłkowa trasa), zlokalizowanej na terenie Niemiec o to, że logo tego rekreacyjnego terenu łudząco przypomina logo firmy z Cupertino.

Źródło: MacRumors za PhoneInCanada