Firma Apple zaktualizowała dziś całą linię komputerów iMac. Największej aktualizacji doczekał się model z 27-calowym ekranem, ale niewielkich zmian dokonano także w modelach z mniejszymi, 21,5-calowymi ekranami oraz w wersji Pro. Wygląd komputerów nie uległ zmianie. Od dłuższego czasu mówi się o tym, że zmiana konstrukcji nastąpi wraz z wprowadzeniem iMaków z procesorami Apple Silicon.

Koncepcję takiego komputera zaprezentował Daniela Bautista. Design komputera oparty jest na konstrukcji monitora Pro Display XDR oraz iPada Pro. Taki komputer charakteryzowałby się wąskimi ramkami wokół ekranu oraz płaskimi, a nie zaokrąglonymi krawędziami. Można się pokusić o stwierdzenie, że komputer wygląda jak duży iPad Pro przymocowany do podstawy monitora Pro Display XDR. Według Bautisty, iMac z procesorem ARM wyposażony będzie w Face ID.

iMac

Grafiki przedstawiają także nowe akcesoria, w tym podświetlaną klawiaturę Magic Keyboard, a koncepcyjna mysz Magic Mouse obsługuje bezprzewodowe ładowanie. Co więcej, ładowarka znajduje się w podstawie komputera.

iMac

Źródło: 9to5Mac za Behance