Według raportu opracowanego przez analityków z firmy Canalys, w drugim kwartale bieżącego roku firma Apple sprzedała na całym świecie 14,3 miliona sztuk iPadów, co dało jej pierwsze miejsce na liście sprzedawców tabletów. Wynik jest o niemal 20% lepszy niż w tym samym okresie rok temu.

Firma z Cupertino może pochwalić się aż 38% udziałem w rynku tych urządzeń. Warto przypomnieć, że podczas ostatniej telekonferencji poświęconej wynikowi finansowemu firmy Apple powiedziano, że w trzecim kwartale roku kalendarzowego przychody ze sprzedaży iPadów wyniosły 5 miliardów dolarów. Stanowi to wzrost o 30% w porównaniu do tego samego okresu w 2019 roku.

iPad

Na drugim miejscu uplasowała się firma Samsung, która sprzedała nieco ponad 7 milionów tabletów. Podium zamknęła firma Huawei. W okresie od marca do maja sprzedano 4,7 miliona tabletów tej marki.

Warto wspomnieć, że według analityków w ostatnim czasie wzrosła ogólnoświatowa sprzedaż tabletów. W drugim kwartale bieżącego roku wzrost wyniósł aż 26%. Przyczyną ma być pandemia koronawirusa, która zmusiła ludzi do przejścia na pracę zdalną i wykorzystanie tego typu urządzeń. Autorzy raportu twierdzą, że tablety są tańsze niż komputery przenośne, a oferowana przez nie moc obliczeniowa wystarcza do realizowania prostych zadań w ramach świadczenia pracy z domu.

Źródło: MacRumors za Canalys