W chińskim serwisie Weibo pojawiły się zdjęcia, rzekomo prezentujące wyświetlacz, który montowany będzie w iPhone’ach 12.

Zdjęcia przedstawiają pakiet wyświetlaczy, który wygląda jakby przed chwilą opuścił linię produkcyjną. Poszczególne egzemplarze nie są nawet od siebie oddzielone. Wydaje się także, że tak zwany notch, czyli wycięcie w ekranie, w którym znajduje się kamera TrueDepth, jest takiej samej wielkości jak w przypadku obecnych modeli.

iPhone 12

Autor posta, który udostępnił te zdjęcia twierdzi, że przedstawiają one ekran o przekątnej długości 5,4 cala, który montowany będzie w iPhone’ach 12.

iPhone 12

Warto przypomnieć, że według doniesień, jesienią tego roku Apple zaprezentować ma aż cztery modele smartfonów wyposażone w ekrany typu OLED. Dwa serii 12 z ekranami o przekątnej 5,4 oraz 6,1 cala oraz dwa serii Pro z ekranami o przekątnej 6,1 oraz 6,7 cala.

Warto przypomnieć, że w maju tego roku w serwisie Display Supply Chain Consultants, opublikowano informacje na temat specyfikacji technicznych ekranów, które montowane będą w najnowszych iPhone’ach. Wspomniany wcześniej iPhone 12 ma być wyposażony w elastyczny wyświetlacz typu OLED produkowany przez firmę Samsung Display o przekątnej 5,4 cala i rozdzielczość 2340 x 1080 pikseli, co przełoży się na 475 PPI. Wyświetlacze produkowane będą w technologii Y-OCTA, w której sensory odpowiedzialne za wykrywanie dotyku są nakładane bezpośrednio na panel ekranu. Pozwala to na zmniejszenie jego grubości.

Źródło: MacRumors