Współpracujący z serwisem BuzzFeed Parker Ortolani, zaprezentował swój koncept kolejnej generacji iPada mini. Twierdzi on, że tak mógłby wyglądać najmniejszy z tabletów marki Apple, gdyby wykorzystano w nim design znany z iPadów serii Pro.

Nowy mini byłby o niemal 20% mniejszy niż obecny model. Wielkość ekranu nie uległa by zmianie, a znaczne zmniejszenie gabarytów możliwe byłoby poprzez zastosowanie wąskich ramek, takich samych jak w przypadku tabletów Pro. Warto dodać, że taka konstrukcja wymusiłaby rezygnację z technologii Touch ID na rzecz Face ID. Poniżej grafika prezentująca koncept Ortolaniego.

iPad mini

Warto przypomnieć, że od pewnego czasu pojawiają sie doniesienia o premierze przeprojektowanego iPada mini. Ming-Chi Kuo twierdzi, że w pierwszej połowie 2021 roku Apple zaprezentuje tablet z ekranem o przekątnej od 8,5 do 9 cali. W takim przypadku, zastosowanie węższych ramek nie spowodowałoby zmniejszenia gabarytów urządzenia, a właśnie zwiększenie ekranu, przy zachowaniu tych samych rozmiarów tabletu.

Źródła: 9to5Mac, @ParkerOrtolani