Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że Departament Handlu Stanów Zjednoczonych dodał do listy firm łamiących prawa człowieka aż 11 chińskich przedsiębiorstw. Wśród nich znajduje się dostawca Apple, który produkuje komponenty wykorzystywane w montażu urządzeń tej firmy. Jednak firma Apple twierdzi, że nie znalazła dowodów na te zarzuty.

W wywiadzie dla BBC, przedstawiciel firmy z Cupertino powiedział, że pomimo przeprowadzenia kilku niespodziewanych audytów, nie znaleziono dowodów na działania, które tej firmie zarzucił amerykański rząd.

Firma O-film jest częścią łańcucha dostaw Apple od 2017 roku. Dostarcza ona aparaty fotograficzne i panele dotykowe., który wykorzystywane są przy montażu iPhone’ów i iPadów.

Według informacji opublikowanych na łamach serwisu DigiTimes, w najbliższym czasie spółka firmy O-film, która dostarcza wspomniane komponenty do Apple nie zostanie objęta sankcjami. Zlokalizowana jest ona w mieście Shenzen, a działania niezgodne z prawem wykryte zostały w fabryce w Nanchang, gdzie produkowane są komponenty smartfonów innych marek.

Źródło: MacRumors