Ming Chi Kuo opublikował dziś raport dotyczący dostawców obiektywów, które wykorzystywane będą w kolejnych generacjach smartfonów Apple.

Do grupy dostawców tych komponentów dołączyć mają dwie firmy. Jedną z nich będzie koreańskie przedsiębiorstwo o nazwie Semco, a drugą chińska Sunny Optical. Dostawy realizowane przez te firmy rozpoczną się odpowiednio w drugiej połowie bieżącego roku oraz na początku przyszłego.

Najciekawsze w raporcie jest jednak to, że firma Semco dostarczać będzie obiektywy peryskopowe, które wykorzystane mają zostać w iPhone'ach w 2022 roku. Tego typu obiektywy charakteryzują się co najmniej kilkukrotnym zoomem optycznym.

Warto przypomnieć, że w marcu pojawiły się doniesienia o tym, że jeden z tegorocznych modeli iPhone'ów wyposażony ma być w ekran o przekątnej 6,7 cala oraz znacznie ulepszony w stosunku do obecnej generacji aparat fotograficzny.

Obiektywy nowego smartfona mają być większe, a przez to wychwytywać więcej światła. Będzie to możliwe dzięki zastosowaniu technologii sensor-shift, czyli automatycznej stabilizacji matrycy. Oznacza to, że stabilizowanie obrazu odbywać się będzie na poziomie matrycy, a nie poszczególnych obiektywów.

Źródło: MacRumors