W 2008 roku Apple otworzyło swój pierwszy salon w Chinach. Po dwunastu latach został on przeniesiony do nowej lokalizacji, zyskując zupełnie nowych charakter.

Mowa o Apple Sanlitun w Pekinie. Jest on aktualnie jednym z najładniejszych sklepów firmowych na całym świecie. Sklep ten został zaprojektowany zgodnie z obowiązującymi wytycznymi firmy. Przewidziane zostały nowe przestrzenie dostępne dla klientów oraz pracowników.

W salonie klienci będą mogli skorzystać między innymi z Genius Grove (zmodernizowanego Genius Baru), obszaru The Avenue inspirowanego słynnymi bulwarami handlowymi oraz tak zwanego forum, w którym ustawione zostały drewniane siedziska. W tym miejscu będą odbywały się spotkania związane z programem Today at Apple.

Natomiast w kameralnej sali posiedzeń będą mogli spotykać się między innymi przedsiębiorcy, programiści, którzy będą chcieli skorzystać z licznych porad i szkoleń. Do dyspozycji klientów będzie dostępny również taras widokowy.

Ciekawostką jest, że budynek ten jest pierwszym, który ma panele słoneczne wbudowane bezpośrednio w dach i stanowią one jego integralną całość. Firma postanowiła wykorzystać również 10-metrowe szklane drzwi oraz drzewa Perłowca Japońskiego.

Źródło: Apple