Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Apple udostępniło publiczne, testowe wersje systemów iOS 14, iPadOS 14, macOS 11 oraz tvOS 14. Natomiast zainteresowane osoby muszą wciąż czekać na watchOS 7. Dla bezpieczeństwa Waszych danych, przed wgraniem systemów, zalecamy wykonanie kopii zapasowych.

W systemie iOS/iPadOS 14 wprowadzono między innymi widżety w ekranie głównym, bibliotekę aplikacji, tryb Picture-in-picture, tłumacza, poprawiono asystenta głosowego oraz wprowadzono sporo usprawnień w aplikacji Dom. Natomiast w przypadku tvOS do nowości można zaliczyć wsparcie dla 4K dla materiałów YouTube, tryb Picture-in-picture, obsługę wielu użytkowników w Apple Arcade, aplikację Dom oraz szersze wsparcie dla HomeKit. W kontekście macOS Big Sur na użytkowników czeka między innymi zmieniony wygląd systemu, Apple Maps oparte o Catalyst, zmiany w Safari oraz usprawnienia w Centrum powiadomień, wiadomościach oraz wsparcie dla rozdzielczości 4K HDR w YouTube. Cechą wspólną wszystkich systemów jest zwiększona prywatność.

W celu instalacji publicznej wersji iOS/iPadOS, należy zarejestrować się (zalogować) na odpowiedniej stronie w serwisie internetowym Apple, pobrać specjalny profil, a następnie zaktualizować system do wersji testowej. Całość warto zrobić z poziomu urządzenia mobilnego.

Przy macOS 11 trzeba pobrać profil - macOS Public Beta Access Utility - a następnie betę systemu.

Natomiast w przypadku tvOS należy w przeglądarce internetowej kliknąć w you can enroll your Apple TV. Następnie w ustawieniach Apple TV zalogować się do swojego konta, wejść do opcji aktualizacji i wybrać Get Public Beta Update. Na koniec należy podążać za pojawiającymi się etapami. Jeżeli opcja automatycznej instalacji jest wyłączona to należy wejść w ręczne wyszukiwanie aktualizacji.