Zapowiedź przejścia na Apple na własne układy, zwane Apple Silicon, w komputerach Mac zrodziło wiele pytań, m.in. o wsparcie dla opracowanej w ramach współpracy partnerskiej z Intelem technologii Thunderbolt w portach USB-C. Specjalny komputer Mac zwany Developer Transition Kit, z procesorem Apple A12 Z nie posiada portów USB-C Thunderbolt. Jeden z rzeczników prasowych Apple w informacji przesłanej serwisowi The Verge rozwiał jednak te wątpliwości.

Nowe komputery Mac z własnymi układami Apple Silicon, będą wspierać standard Thunderbolt, a Apple pozostaje zaangażowane w dalszy jego rozwój.

Ponad dziesięć lat temu Apple współpracowało z Intelem przy projektowaniu i rozwijaniu standardu Thunderbolt. Dziś nasi klienci cieszą się szybkością i elastycznością, jaką zapewnia każdemu komputerowi Mac. Pozostajemy zaangażowani w przyszłość Thunderbolt i będziemy wspierać go w komputerach Mac z układem Apple Silicon (...)

Wspomnieć wypada, że oświadczenie rzecznika Apple zostało wystosowane niedługo po ogłoszeniu przez Intela szczegółów dotyczących standardu Thunderbolt 4.

Źródło: The Verge