Od pewnego czasu w Sieci pojawiają się doniesienia o tym, że w pierwszej połowie przyszłego roku zadebiutuje kolejna generacja słuchawek AirPods. Konstrukcja tego akcesorium ma ulec zmianie i tańsze słuchawki przypominać będą bieżącą wersję Pro.

W najnowszym raporcie autorstwa analityka Ming-Chi Kuo pojawiły się informacje o tym, że zmiana konstrukcji wiązać się będzie ze zmianami we wnętrzu słuchawek. Apple zastosować ma moduł system-in-package (SiP), w którym znajduje się cała architektura komputera sterującego urządzeniem. Taki układ zajmuje dużo mniej miejsca niż standardowa konstrukcja, w które każdy element montowany jest do obudowy osobno. Zastosowanie takiego rozwiązania, pozwoli na zmniejszenie obudowy słuchawek. Warto dodać, że moduł SiP znajduje się między innymi w bieżącej generacji AirPodów Pro.

Kuo twierdzi, że na tej zmianie zyskają obecni dostawcy komponentów potrzebnych do montażu słuchawek w wersji Pro. Według jego szacunków, zamówienia na te komponenty wzrosną od 50% do 100%.

Źródło: MacRumors