Według koreańskiego serwisu DDaily, firma BOE boryka się z problemami związanymi z produkcją wyświetlaczy OLED, które montowane mają być w jednym z modeli iPhone'ów serii 12.

Chińska firma nie dostarczyła podobno pierwszej dostawy tych komponentów. Wyprodukowane panele nie przechodzą procesu kontroli jakości. W raporcie nie umieszczono informacji dotyczącej terminów i rodzaju wykonanych testów. Nie wiadomo też czy skutkiem opisywanych wydarzeń nie będzie opóźnienie rozpoczęcia sprzedaży nowych smartfonów Apple.

BOE jest jednym z największych na świecie producentów ekranów LCD, wykorzystywanych między innymi w iPadach i MacBookach, ale ostatnio skupia się panelach OLED.

Warto przypomnieć, że w poprzednim miesiącu pojawiły się doniesienia na temat specyfikacji wyświetlaczy iPhone'ów serii 12 i 12 Pro. BOE produkować ma wyświetlacze do modeli 12 Max. Według doniesień będą one wyposażone w elastyczny wyświetlacz OLED o przekątnej 6,1 cala i rozdzielczości 2532 x 1170 pikseli, co przełoży się na 460 PPI.

Źródło: MacRumors za DDaily